Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

CANISTERAPIE pomáhá

Další podpořenou neziskovou organizací v rámci charitativního firemního programu FORTEGRANT je organizace PODANÉ RUCE, z.s., která vznikla v roce 2000 za účelem použití psů k fyzické, psychosomatické, psychické a sociální pohodě – CANISTERAPIE (CT) a aktivity se psem, podpory integrace handicapovaných lidí do společnosti a podpory využívání psů ke kompenzaci postižení lidí fyzicky, mentálně nebo sociálně handicapovaných.

Moc děkuji za Vaši podporu neziskovým organizacím. Děkuji za nabídku podpory naší dobrovolnické činnosti. Finance použijeme na podporu projektu canisterapie, kterou realizují školení dobrovolníci, členové spolku Podané ruce, z. s. se svými testovanými psy. Terapii poskytujeme v cca 70 zařízeních dětským i dospělým klientům s různým typem postižení. Ve Frýdku-Místku jsou to skoro všechny sociální pobytové služby a stacionáře. Také dětský domov, speciální školy a hospic. Navštěvujeme i zdravé děti ve školách všech typů včetně jeslí. V MSK je návštěv a aktivit spolku nejvíce, ale členy má spolek i ve Zlínském a Olomouckém kraji, také tam jsou naši dobrovolníci na poli canisterapie velmi aktivní. Canisterapii poskytujeme i individuálně dětem s postižením ( porucha autistického spektra, Downův syndrom, dětská mozková obrna aj.) v canisterapeutickém centru našeho spolku na Malém Koloredově v Místku.

Prosím, tlumočte velký dík všem Vašim zaměstnancům i panu jednateli za podporu naší canisterapeutické činnosti, vzkázala ředitelka organizace Podané ruce, paní Helena Fejkusová.

A jak canisterapie pomáhá?

  • Hlazení psa, mazlení se s ním, tj. uspokojování potřeby něžnosti.
  • Povídání klienta s terapeutem, při němž zjišťuje, že i pes může být smutný, veselý, nemocný a pokud se o něj bude dobře starat a bude ho mít rád, bude mu pes dobrým kamarádem.
  • Terapeut se snaží navázat komunikaci klienta se psem, aby snížil jeho nesmělost a uzavřenost a podpořil spontánnost projevu ve vztahu k jiným osobám.
  • V případě použití malého psa se rozvíjí zejména u dítěte ochranitelské a pečovatelské postoje. Použije-li se velký pes, dítě získá pocit bezpečí.
  • Při poznávání nových věcí ve společnosti zvířete, dochází k odbourávání neopodstatněného strachu a odvedení pozornosti od vlastních potíží klienta.
  • Při použití skupinové terapie má klient ve „svém“ psovi spojence pro zvládnutí komunikace a chování v kolektivu.

    Pokud chcete také vy pomoci umožnit lidem s hendikepem, dětem a seniorům setkání s pejskem a zažít tak příjemné chvíle v jejich těžké životní situaci, ale i jinak, můžete přispět i drobným příspěvkem zde https://canis.podaneruce.eu/jak-muzete-pomoci/

    ydxapw _DSC5893 P6065584

    Navštivte náš

    NOVÝ E-SHOP